DekoBau – Teatr i opera w czasie pandemii

Pandemia dała nam popalić!

Nie ma co ukrywać, że pandemia pokrzyżowała plany wszystkim. Nie możemy przejść koło tego stwierdzenia obojętnie. Zarówno w świecie muzyki jak i telewizji wiele stało się niespodziewanego. Teatr i opera również przeżyły swoją pandemię zamykając się na przysłowiowe trzy spusty i rozczarowując tym samym głodnych kulturalnych przeżyć widzów.

Jakie straty wywalczyła pandemia swoim jestestwem?

Nie da się tak do końca przewidzieć, jakie to są kwoty. Wiemy z całą pewnością, że odkąd pandemia zaatakowała cały Świat, byliśmy świadkami bardzo ciekawego zjawiska, które spowodowało, że wszyscy przeraziliśmy się kontaktu z drugim człowiekiem. Mówiąc o kontakcie, mam na myśli jedynie obecność w niewielkiej odległości, na przykład w kasie po bilety lub siedząc obok kogoś innego podczas spektaklu w teatrze, lub w operze.

Mówiąc o stratach, nie możemy mieć na myśli jedynie tych finansowych, ponieważ kulturalna strata była równie ogromna. Przyjrzyjmy się jednak, z czym mieliśmy do czynienia do tej pory, gdy wszystkie teatry i opery były zamknięte, a my mogliśmy jedynie marzyć o tym, aby zobaczyć, chociażby jeden spektakl. Zacznijmy od strat finansowych, ponieważ te są zawsze najbardziej widoczne i można je przekalkulować „na zimno” czystą matematyką.

Pandemia i zamknięcie teatrów oraz oper i co dalej?

Zamknięcie teatrów to jednak tylko początek. Stworzenie spektaklu wymaga zaangażowania setek osób, które opanują światło, dźwięk i dekoracje. Jednak zanim to nastąpi, ktoś musi przygotować również dekoracje. O tym za chwilę. Dlaczego? Ponieważ tutaj rozpoczyna się kolejny temat i wiele strat, którymi dzielą się z teatrami firmy pośredniczące. Zanim o tym napiszę, warto skupić się na wydarzeniach w teatrze i operze.

Pandemia sprawiła, że cała obsada miała wolne, aktorzy mogli wziąć długie wakacje, a specjaliści przygotowujący spektakle, zastanawiali się, kiedy znów będą mogli zająć się swoją codzienną pracą. Straty finansowe to nie tylko fundusze teatrów, ale również obniżone pensje i zwolnienia z pracy, które często wiązały się z wielkimi problemami osobistymi każdego człowieka. Jednak problemy teatrów i oper, to jedynie czubek góry lodowej. A co z firmami pośredniczącymi i partnerami biznesowymi?

Produkcja dekoracji, a pandemia

Firmy współpracujące z teatrami i operami, jak Deko-Bau, podpisują długoterminowe kontrakty, które zapewniają przedsiębiorstwom przychody i dalszy rozwój. Współpraca z domami kulturalnymi, teatrami, operami oraz muzeami czy innymi placówkami, to dla producentów wyjątkowe zlecenia, dzięki którym firma zdobywa nie tylko prestiż, doświadczenie czy pieniądze. Tworząc dekoracje dla placówek takich, jak muzea, budujemy również własną historię i pewność, że wystawy muzealne będą przez wiele długich lat służyły do nauki młodych pokoleń.

Jednak gdy rozpoczęła się pandemia, wszystko się zmieniło, ale nie dla Deko-Bau. Dzięki współpracy z zaufanymi klientami, mamy możliwość kontynuowania własnej drogi i oferowania naszym klientom profesjonalnych usług, bez konieczności zwalniania naszych specjalistów!

Szukasz dekoracji teatralnych?

Leave a Comment

Call Now Button