Dekoracje teatralne jako uzupełnienie sztuki teatralnej

Dekoracje teatralne wśród scen i teatrów

Dekoracje teatralne we współczesnym świecie, to już pełnometrażowa scenografia i elementy, które wykorzystywane są przez aktorów podczas przedstawienia teatralnego. 

W jaki sposób dekoracje teatralne pomagają aktorom na scenie

Dekoracje teatralne znane są już od dawna. W starożytnej Grecji, Rzymie i w późniejszych czasach, zawsze towarzyszyły aktorom podczas każdego przedstawienia i spektaklu. Szczególnie ważne są  dekoracje teatralne, które wspomagają tworzenie odpowiedniego klimatu i budujące wyjątkową atmosferę.  Dekoracje teatralne to nie tylko dobrze wykonany element z kawałka styropianu, akrylu i pomalowany w taki sposób, aby wyglądał realnie np. jak skała czy zwierzę. 

Dekoracje teatralne na scenie, to coś o wiele ważniejszego, ponieważ często produkujemy takie dekoracje, które są same w sobie scenografią. Zbudowane z wielu elementów zarówno metalowych, drewnianych i styropianowych, pozwalają na stworzenie niepowtarzalnej sceny i dekoracji, na których aktorzy podczas spektaklu mogą normalnie odgrywać swoje role bez obaw, że platforma, na której stoją, nie utrzyma ich ciężaru ciała. 

Współczesna scenografia musi być realistyczna i wyjątkowa. Odpowiednia scenografia, to jednak tylko początek. Budując dekoracje dla sztuki teatralnej musimy wziąć pod uwagę wszystkie aspekty, począwszy od wytrzymałości konstrukcji, która będzie zastosowana do budowy dekoracji, po rodzaj farby, którą będą pokryte nasze dekoracje. Wszystko ma znaczenie, ponieważ Deko-Bau pragnie tworzyć piękne dzieła sztuki dekoracyjnej, ale również dbać o to, by nasze dekoracje nie zużywały nadmiernej ilości materiału. 

Dekoracje teatralne o dużych gabarytach

W zależności od zamówienia klientów, wykonujemy zarówno małe, duże i wielkogabarytowe dekoracje, których często możemy dokonywać montażu na miejscu, czyli w lokalizacji wyznaczonej przez naszego klienta. Niektóre wielkogabarytowe dekoracje i scenografię możemy wykonywać i składać we własnej hali produkcyjnej. Jednak niektóre zamówienia wymagają od naszego zespołu stworzenia różnych elementów, które następnie transportujemy bezpośrednio do klienta. 

Wielkogabarytowe dekoracje teatralne czasami wykonujemy jednak na miejscu. Nasz zespół przygotowuje odpowiednie elementy i materiały, aby następnie stworzyć odpowiednie konstrukcje, które będą mogły podtrzymać wszelkiego rodzaju dekoracje lub ogromną postać, jak w przypadku naszego wielkiego smoka, Titanica czy inne dekoracje, które stały się scenografią i sceną same w sobie. 

Dekoracje teatralne Deko-Bau budujemy zawsze aby dać widzom i scenografom powód do tego, aby zachwycić się chociaż przez chwilę i poznać możliwości naszego utalentowanego zespołu, z którego jesteśmy niezmiernie dumni. Dlatego jeśli podobają Ci się nasze dekoracje i praca, którą wykonujemy na co dzień, mamy nadzieję, że zostawisz łapkę w górę na naszym fanpage na Facebooku lub komentarz, aby nasi przyszli klienci mogli poznać Twoją opinię i przekonać się, że Deko-Bau, to najlepszy wybór, aby powierzyć nam produkcję dekoracji teatralnych!

Chcesz zobaczyć dekoracje teatralne?

Leave a Comment

Call Now Button