Dlaczego warto zobaczyć festiwal teatralno-operowy Mörbisch Am See?

Mörbisch Am See - teatralno operowe wydarzenie roku!

Festiwal nad dziewiczym i malowniczym Jeziorem Nezyderskim, to jedno z największych i najważniejszych wydarzeń teatralno – operowychw Europie. Nic dziwnego, że przyciąga rzesze widzów i zachwyca wspaniałymi dekoracjami i scenografią głównej sceny!

Festiwal operowy - zachwyca scenografią i przepięknymi dekoracjami operowymi!

Festiwal nad Jeziorem Nezyderskim, jest niezwykłym wydarzeniem operetkowym dla prawdziwych koneserów sztuki, dla których przepiękne sopran czy alt, są idealną propozycją dla wyczulonych uszu. Miłośnicy i wielbiciele sztuki operowej mają okazję wsłuchać się w przepiękne głosy w prawdziwie magicznej i niepowtarzalnej scenerii. 

Spektakle odbywają się tutaj na największej scenie plenerowej na Świecie. Niezwykle bajkowa i wspaniała sceneria, to również bliskość dzikiego i dziewiczego Jeziora Nezyderskiego, znajdującego się na pograniczu Austrii i Węgier, przyciągające miłośników flory i fauny. Przez cały rok można obserwować bowiem wiele gatunków zwierząt – głównie ptactwa. 

Lipiec i sierpień należy jednak do festiwalu, ponieważ przez dwa miesiące odbywa się wydarzenie, podczas którego widzowie i wielbiciele opery i operetki, mogą obejrzeć tutaj szereg spektakli i wsłuchiwać się w dźwięk najznamienitszych głosów operowych. Warto więc wybrać się, będąc na wycieczce w Wiedniu, około 60 kilometrów, aby zobaczyć Jezioro Nezyderskie lub obejrzeć Festiwal Mörbisch.

Jezioro Nezyderskie - dzika przyroda i dziewicze tereny dla ornitologów

Jezioro Nezyderskie, to płytki i mulisty zbiornik wodny, najdalej wysuniętym na zachód jeziorem stepowym Eurazji. Jego specyficzny charakter i różnorodność flory i fauny sprawia, że eksperci wskazują, iż na terenie jeziora zbiega się kilka różnych stref krajobrazowych. Zróżnicowana flora i fauna buduje nietypową charakterystykę Jeziora Nezyderskiego i sprawiła, że w 2001 roku, jego obszar został wpisany na listę UNESCO, jako krajobraz kulturowy.

Eksperci zwrócili uwagę, że zasiedlenie brzegów jeziora i zróżnicowanie krajobrazowe wynika z faktu, że te miały miejsce już od ponad 6000 lat p. n. e., natomiast liczne znaleziska archeologiczne, które zostały odkryte za naszych czasów świadczą o fakcie, że niezmiernie lubili Jezioro Nezyderskie Rzymianie. Archeologowie odnaleźli bowiem fundamenty wielu willi z okresu panowania Cesarstwa Rzymskiego.

Obecnie, gdy ludzie coraz częściej wybierają miasta i wyprowadzają się ze wsi i spadło zapotrzebowanie na trzcinę pospolitą, Jezioro Nezyderskie szeroko zarośnięte jest jej długimi łanami, które wpisały się malowniczo w krajobraz tego wodnego Świata, świadcząc o charakterystycznym krajobrazie całego obszaru i dając schronienie wielu gatunków ptactwa oraz innych zwierząt.

Chcesz zobaczyć dekoracje teatralne?

Leave a Comment

Call Now Button