Dekoracje teatralne Deko-Bau

Największe dekoracje teatralne i operowe naszego zespołu

Największe dekoracje teatralne Deko-Bau

Produkcja ogromnych scenografii i dekoracje teatralne, które wymagają pracy całego zespołu naszej firmy, to często festiwale i wielkie wydarzenia, które wymagają od nas ogromnego zaangażowania. Sami zobaczcie, w jaki sposób powstawały nasze największe produkcje!

Mörbisch Am See - Kompletna scenografia i dekoracje XXI wieku

Festiwal nad Jeziorem Nezyderskim – Mörbisch, to jedno z największyc wydarzeń teatralno – operowych w Europie. Na największej na Świecie scenie plenerowej, przez prawie dwa miesiące wystawiane są sztuki operowe i operetkowe. Główna scena, to również ogromna scenografia i dekoracje, które stanowią trzon krajobrazu, wykorzystywanego podczas każdego spektaklu. Mieliśmy ogromną przyjemność wykonywać dla festiwalu scenę przez wiele lat. Czekamy obecnie na kolejne wydarzenia, dzięki którym będziemy mogli stworzyć ponownie monumentalną scenę główną według wyobraźni scenografów festiwalu. 

Ogromne skrzypce, które były inspiracją w 2018 roku, gdy wykonywaliśmy na potrzeby festiwalu pod tytułem Hrabina Mariza

Rok 2015, to kolejna realizacja dla festiwal, którego tytuł przewodni brzmiał Noc w Wenecji, dla którego mieliśmy przyjemność wykonać ogromny model okrętu, który stał się wspaniałą atrakcją i centralną częścią głównej sceny. 

Nie możemy również zapomnieć o przedstawieniu odsłony festiwalu, którego tytuł Skrzypek na dachu, stał się myślą przewodnią dla przedstawień operowych. Wspaniała scenografia, która została zbudowana w Deko-Bau, przedstawiała część miasta z dawnych lat.

Ostatni festiwal - 2019 rok i ogromna realizacja smoka!

Zanim przyszedł czas, gdy wszystko zostało zamknięte, a teatry i festiwale działały normalnie, mieliśmy możliwość zaprezentować ponownie nasze możliwości i kreatywną pracę całego zespołu Deko-Bau. W 2019 roku Festiwal został zaprezentowany pod nazwą Kraina Uśmiechów, a główną scenę prezentował wspaniały, ogromny smok, który robił niesamowite wrażenie, gdy jego oczy mieniły się na czerwono, a z paszczy wydobywał się gęsty dym. 

Scenografia operowa Deko-Bau

Latający Holender - mroczna i sakralna scenografia teatralna

Produkcja jedna z wielu, które mieliśmy okazję i wielką przyjemność tworzyć dla teatru wiedeńskiego. Tym razem była to produkcja w 2016 dla spektaklu Latający Holender, której premiera odbyła się w tym samym roku. Pełna mroku i sakralnego klimatu, z wielką czaszką, którą wykonaliśmy w taki sposób, aby mogła udźwignąć swoją konstrukcją żywego człowieka.

Cyganeria - pełna klimatu platforma miasta

Premiera spektaklu Cyganeria, odbyła się w 2017. Naszym zadaniem było stworzenie klimatycznej i ponurej scenografii miasta, które przedstawiało biedę i ubóstwo, aby nadać wyjątkowego krajobrazu tej wspaniałej sztuce, którą wystawiła na swoich deskach Opera i Filharmonia Podlaska. 

Piotruś Pan – Teatr Muzyczny w Gdyni

Piotruś Pan, jest spektaklem wyjątkowej urody. Bajkowa scenografia i dekoracje teatralne, które odzwierciedlają wspaniały krajobraz, opowiadają wraz z aktorami na scenie Teatru Muzycznego w Gdyni, za klimat i niepowtarzalną atmosferę spektaklu. My dołożyliśmy swoją cegiełkę, dostarczając dekoracje, które widzicie na załączonych zdjęciach. A może część z Was była na przedstawieniu? Mamy nadzieję, że tak, a spektakl zapadł Wam w pamięci!

Zaprezentowane dekoracje, to jedynie część pracy naszego zespołu. Wykonaliśmy o wiele więcej dekoracji, które moglibyśmy pokazać jako jedne z największych i najbardziej pracochłonnych, ale musielibyśmy zaprezentować o wiele więcej dekoracji. Z pewnością zrobimy to wkrótce, chwaląc się kolejnymi realizacjami. Tymczasem zajrzyjcie na naszą stronę internetową i zobaczcie, jakie realizacje wykonaliśmy w ostatnim czasie!

Chcesz zobaczyć dekoracje teatralne?

Leave a Comment

Call Now Button